Simona Halep criticată de ruși: ,,Halep a câştigat 550.000 de dolari pentru un set pierdut. Cum?”

1
45
Publicitate Iasi

Săptămâna aceasta Simona Halep va participa la turneul de la Moscova. Ea se afla deja la Moscova unde aşteaptă să afle numele primei adversare cu care va juca.

Ea va intra în competiţie din turul al doilea, împotriva câştigătoarei dintre Anastasia Pavlyuchenkova şi Ajla Tomljanovic. Înainte să ia startul la Kremlin Cup, a primit critici din partea ruşilor care au scris despre decizia Simonei de a se înscrie şi de a lua startul la Beijing, deşi problemele de la spate erau evidente încă de la Wuhan:”Halep a câştigat 550.000 de dolari pentru un set pierdut. Cum?”.

„Nu doar că a câştigat 24.000 de dolari, ci şi-a securizat încă 550.000 de dolari de la WTA”, a mai scris sports.ru, referindu-se la premiul pentru participarea pe tabloul principal (prima sumă) şi la bonusul asigurat de la asociaţia tenisului feminin, ca urmare a participărilor la turneele mari.